Ja, ty a vzťahy

Škola života je založená na vzťahoch. Vyzývajú nás k tomu, aby sme odhalili čo je v nás skutočné, prejavili kto naozaj sme, pestovali vnímavosť, rozvíjali sa, uvedomovali si súvislosti a zdieľali svoju prirodzenosť.
Niekedy si myslíme, že máme vzťahy s malým počtom ľudí. Pravdou však je, že vzťah vzniká pri každom stretnutí s ďalším človekom, nech už je to partner, kamarát, príbuzný, kolega, učiteľ či nepríjemný sused alebo nesympatický spolucestujúci, ktorým sa snažíme vyhýbať. Hoci každý náš vzťah je svojím spôsobom jedinečný, všetky majú niečo spoločné, nás. Naše postoje, naše presvedčenia, naše chovanie i naše bytie sa odrážajú vo všetkých našich vzťahoch, od tých najintímnejších až po tie najvzdialenejšie. To, čo sa dokážeme zo vzťahu naučiť, ako sa zmeníme, ovplyvní aj iné oblasti nášho života, ovplyvní to celú našu bytosť.
Čo prinášame do vzťahu? Čo získavame zo vzťahu? Čo potrebujeme vo vzťahu cítiť? Po čom najviac túžime? Čoho sa najviac bojíme? Na čo stále čakáme? V čom to majú muži inak ako ženy? V čom sme úplne rovnakí? Aké máme predstavy o vzťahu a aká je ich realita? Prečo utekáme do predstáv, že nás niekto má rád? Prečo nevidíme, kto nás naozaj má rád? Čo pre nás znamená milovať? Koho dokážeme milovať? …  Tieto a mnohé iné otázky sme si kládli, keď sme pripravovali workshop. Zamerali sme ho tak, aby sme hravou formou cítili odpovede vo svojom tele. Čakajú nás jednoduché cvičenia, ktoré nám umožnia cítiť svoje miesto, svoj priestor, svoje hranice a súčasne priestor dôvery a spolupatričnosti (sounáležitosti). Dajú nám príležitosť uvedomiť si, ako to naozaj vo vzťahoch máme a otvoria možnosti dovoliť si cítiť samých seba a prejaviť seba aj keď sme s inými. Oslobodiť sa z plytkého dýchania a žiť na plný dych. Opustiť ilúzie, predstavu bezpečia izolovanosti a vstúpiť do priestoru vzájomnosti. Nikoho nezmeníme, ale náš postoj ku komukoľvek, dokonca aj k sebe vždy zmeniť môžeme. Vo vzťahoch sme schopní dať šancu svojim vnútorným častiam, aby dozreli a tým dať šancu sebe dospieť a samých seba oslobodzovať…

Workshop vedú: Mária Turiničová a Jakub Šigut
Kedy: 12-14.04.2019 Piatok od 18:00 Nedeľa do 16:00
Kde: Zlatý Klíček, Jaselská 8, Brno
Cena: 115 €/3000 Kč
Prihlásiť sa: Mária Turiničová turinicovamajka@gmail.com +421 907 773 738
Prihlasujte sa prosím v dvojiciach, v ktorých budete počas workshopu pracovať (partneri, 2 kamarátky/kamaráti, kolegovia, …)

Nadstavbový workshop: „Vzťahy, blízkosť, naplnenie“