Keď sa hýbeme, ŽIJEME!  

Pohybom k stabilite, ľahkosti, hodnote i sile cez uvedomenie sa v tele
praktický workshop prirodzeného pohybu

  “Jestli si myslíte, že ve mně vidíte pohyblivého, citlivého, v sobě zakotveného člověka, je to proto, že se neustále snažím udržet si a dále uvědomovat vlastnosti propůjčené mi přírodou.“Klaus Ferdinand Hempfling

Ak chceme v živote konať, potrebujeme k tomu fyzické telo. Ako sa k nemu správame? Všetci máme v hlave myšlienku, že by sme mali niečo so sebou urobiť. Mal by som chodiť cvičiť. Mal by som zdravšie jesť. Mal by som schudnúť. Mal by som pozitívne myslieť. Mal by som meditovať. Mal by som… Čo však skutočne robíme? Čo naozaj potrebujeme? Nevieme! Nemáme čas. Ešte musíme urobiť to a ono. Nevnímame a prekračujeme hranice. Dokedy?

Kým nepríde choroba, úraz, či iné okolnosti, „zrúti“ sa nám život a my si konečne začneme uvedomovať aj iné veci.Čo potom robíme? Chodíme a skúšame všetko možné až zistíme, že nič z toho na nás nefunguje. Neprinesie nám to vytúženú radosť, spokojnosť, lepšiu postavu či zdravie. Niekedy naopak nerobíme nič, pretože by sme aj tak nenaplnili očakávania, ktoré na seba kladieme.

Ako z tohoto kolotoča von? Telesným uvedomovaním sa. Vďaka nemu budeme vedieť ako v každom okamihu nášho života reagovať, čo urobiť. Mám teraz silu behať, tancovať, či len tak letargicky ležať a dovoliť telu, aby samé regenerovalo? To je niečo, čo si neviem naplánovať, ale dokážem to v každom okamihu rozpoznať. Keď si to viem uvedomiť, dokážem s tým niečo urobiť. Budem schopný optimálneho výkonu pre to, pre čo som sa rozhodol.

Prinášame vám súbor jednoduchých cvičení, ktoré vedú k vedomému prirodzenému pohybu, k rozvoju samotného človeka, jeho možností. Počas víkendu sa zoznámite s telesnými „uvedomovacími“ cvičeniami tak, aby ste hravou formou ukotvili seba v tele, svoje JÁ v svojom strede, uvedomili si svoje miesto „tu a teraz“, objavovali svoj vlastný priestor, rozpoznali svoju silu a vedeli ju prejaviť. Vedeli sa prejaviť s vedomím svojej hodnoty. Žiadne súťaženie, prekračovanie hraníc, ale pozorovanie seba v pohybe a objavovanie toho, kto naozaj som.

Kto: Jakub Šigut a Mária Turiničová

Pre nováčikov: 1.stupeň: 23.9.2017  9:30-17:00, 2.stupeň: 4.11.2017   9:30-17:00

Kde: EquiRanč, Střelice 111, 671 53 Jevišovice, http://www.equifarm.cz/kontakty/

Za co: každý stupeň 1700 Kč / 65 Euro

Pre absolventov Psychomotorického systému troch tiel podľa Dr. Nieka Brouwa:11.-12.11.2017

Sobota 9:30 – 18:00,

Nedeľa: 9:30 – 16:00

Kde: Brno, Zlatý Klíček, Jaselská 8, http://www.zlatyklicek.cz/kontakt/

Za co: 3300 Kč/ 125 Euro

Přihlášky: Mária Turiničová, sms: +421907773738, turinicovamajka@gmail.com