Keď sa vedome hýbeme, ŽIJEME!
Pohybom k stabilite, ľahkosti, hodnote i sile cez uvedomenie sa v tele

praktický workshop prirodzeného pohybu

Ak chceme v živote konať, potrebujeme k tomu fyzické telo. Ako sa však v každodennosti k nemu správame? Všetci máme v hlave myšlienku, že by sme mali niečo so sebou urobiť. Mal by som chodiť cvičiť. Mal by som zdravšie jesť. Mal by som schudnúť. Mal by som pozitívne myslieť. Mal by som meditovať. Mal by som… Čo však skutočne robíme? Čo naozaj potrebujeme? Nevieme! Nemáme čas. Ešte musíme urobiť to a ono. Nevnímame a prekračujeme hranice. Dokedy? Kým nepríde choroba, úraz, či iné okolnosti, „zrúti“ sa nám život a my si konečne začneme všímať aj niečo iné.                                                                                                                                                                                                        Ako z tohoto kolotoča von? Telesným uvedomovaním sa. Vďaka nemu budeme vedieť ako v každom okamihu nášho života konať, čo urobiť. Mám teraz silu behať, tancovať, či len tak letargicky ležať a dovoliť telu, aby samé regenerovalo? To je niečo, čo si neviem naplánovať, ale dokážem to v každom okamihu rozpoznať. Keď si to viem uvedomiť, dokážem s tým niečo urobiť. Budem schopný optimálneho výkonu pre to, pre čo som sa rozhodol.

Prinášame vám súbor jednoduchých cvičení, ktoré vedú k vedomému prirodzenému pohybu. Počas víkendu vás zoznámime s jednoduchými telesnými „uvedomovacími“ cvičeniami tak,
aby ste hravou formou:
–   ukotvili seba v tele,
–   svoje JÁ vo svojom strede,
–   uvedomili si svoje miesto „tu a teraz“,
–   objavili svoj vlastný priestor,
–   rozpoznali svoju silu a vedeli ju prejaviť.
To všetko so zámerom, aby sme pochopili, že cvičiť môžeme kdekoľvek a kedykoľvek. Už nemusíme plánovať fitko, čas na cvičenie. Každý pohyb či „nepohyb“ môže byť časom na cvičenie. Dokonca počas práce za počítačom, či pri umývaní riadu si zacvičíme. Cez jednoduchý vedomý pohyb sa precítime v tele a dovolíme si prejaviť sa s vedomím svojej hodnoty. Už žiadne zbytočné napätie, boj a prekračovanie hraníc, ale pozorovanie seba v pohybe, uvedomovanie si možností a odvaha kráčať za svojimi snami.

Skúsenosti zdieľajú: Jakub Šigut a Mária Turiničová
Kedy: 13.-14.10.2018 Sobota 9:30 – 18:00, Nedela 9:00 – 16:00
Kde: Zlatý Klíček, Jaselská 8, Brno
Cena: 125 Euro
Prihlásiť sa:  Mária Turiničová  turinicovamajka@gmail.com  0907 773 738