Prirodzený pohyb

Keď sa vedome hýbeme, ŽIJEME!

Ak chceme v živote konať, potrebujeme k tomu fyzické telo. Ako sa však v každodennosti k nemu správame? Všetci máme v hlave myšlienku, že by sme mali niečo so sebou urobiť. Mal by som chodiť cvičiť. Mal by som zdravšie jesť. Mal by som schudnúť. Mal by som pozitívne myslieť. Mal by som meditovať. Mal by som… Čo však skutočne robíme? Čo naozaj potrebujeme? Nevieme! Nemáme čas. Ešte musíme urobiť to a ono. Nevnímame a prekračujeme hranice. Dokedy? Kým nepríde choroba, úraz, či iné okolnosti a akoby sa nám „zrúti život“.

Ako z tohoto kolotoča von? Telesným uvedomovaním sa. Vďaka nemu budeme vedieť ako v každom okamihu nášho života konať, čo urobiť. Mám teraz silu behať, tancovať, či len tak letargicky ležať a dovoliť telu, aby samé regenerovalo? To je niečo, čo si neviem naplánovať, ale dokážem to v každom okamihu rozpoznať. Keď si to viem uvedomiť, dokážem s tým niečo urobiť. Budem schopný optimálneho výkonu pre to, pre čo som sa rozhodol.

Prinášame súbor jednoduchých cvičení, ktoré vedú k vedomému prirodzenému pohybu. To všetko so zámerom, aby sme pochopili, že cvičiť môžeme kdekoľvek a kedykoľvek. Už nemusíme čakať, kým pôjdeme niekam cvičiť. Každý pohyb či „nepohyb“ môže byť časom na cvičenie. Dokonca počas práce za počítačom, či pri umývaní riadu si zacvičíme. Cez jednoduchý vedomý pohyb sa precítime v tele a dovolíme si prejaviť sa s vedomím svojej hodnoty. Už žiadne zbytočné napätie či boj, ale pozorovanie seba v pohybe, uvedomovanie si možností a odvaha kráčať za svojimi snami.

Spoznávať seba a naučiť sa jednoduché cvičenia prirodzeného pohybu môžete na workshopoch:

  1. Pohybom k stabilite, ľahkosti, hodnote i sile
  2. Slobodné srdce i hrudník v osi tela
  3. Spoznaj svoje panvové dno
  4. Prirodzeným pohybom k radosti a spokojnosti
  5. Ja, ty, vzťahy, blízkosť a intimita

Odchádzam s pocitom sebauvedomenia si svojej sily a dôvery v samú seba. Ďakujem. – Dana, 43

Ďakujem, že som sa po dlhej dobe mohla slobodne nadýchnuť. – Andrea, 41

Uvedomenie si múdrosti vlastného tela a pocitu sily. Super. Dík.  – Pavel, 29

Uvedomila som si rozmer svojej slobody. Ďakujem Majke za podporu, ktorá mi dodávala silu a odvahu, aby som objavila potlačenú prirodzenosť, skrytý potenciál vo vlastnom tele. – Denisa 47

Precítila som svoju prirodzenosť a dokázala ju prijať s láskou. Ďakujem. – Simona, 45

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *